2011. március 30., szerda

Csicsóka krémleves


Nemrégiben barátkozni kezdtünk a csicsókával. Hát azt kell mondjam sütve nem ájultam el tőle, de krémlevesben nagyon megtetszett!


Hozzávalók 4 főre:
400 g csicsóka
100 g vegyes zöldség (répa, petrezselyem gyökér, zeller, karalábé)
500 ml zöldség alaplé
50-100 ml tejszín
só, bors
tálaláshoz friss őrölt bors és pirítós

Az alaplevet érdemes elsőnek elkészíteni, vagy ha már készítettünk alaplevet, akkor csak a fagyasztóba eltett adagot kell elővenni. Többet az alaplékészítésről itt lehet olvasni.
A csicsókát és a többi zöldséget meghámozzuk és 20-30 perc alatt 170 fokos sütőben alufóliával letakarva megsütjük. Érdemes egy picit sózni és olívaolajjal meglocsolni.
Ha a zöldségek megsültek akkor minden alapanyagot turmixgépbe helyezünk. A végén felforraljuk és máris tálalhatjuk croutonnal és frissen őrölt borssal.


2011. március 26., szombat

Tzatziki


Nagyon egyszerű görög fogás ez. Mi szeretjük salátaként, vagy mártogatósként enni sült húsok vagy akár grissini mellé. Pillanatok alatt elkészül, de a végén érdemes 1-2 órára lehűteni, hogy összeérjenek az ízek.

Hozzávalók 4-6 főre:
1 kígyóuborka (350 g)
800 g joghurt lecsöpögtetve (érdemes zsírósabbat választani) vagy 500 g görög joghurt
1 teáskanálnyi tzatziki fűszer ( ha nem rendelkezünk vele, akkor magunk is készíthetjük: 1/2 kk só, 1 csipetnyi menta, 3-4 csipetnyi oregano és bazsalikom, 1 csipetnyi őrölt paprika, 1 gerezd fokhagyma)
néhány csepp citromlé
(kapor)

Az uborkát megmossuk és nagyobb reszelőn megreszeljük. Kinyomkodjuk a levét. Közben ha nem rendelkezünk görög joghurttal akkor egy szűrőbe több réteg gézt teszünk és beleöntjük a joghurtot. 20-30 perc alatt egész jól lecsöpög a felesleges folyadék és jó sűrű joghurtot kapunk. Amennyiben nincs kész fűszerünk, akkor a hozzávalókat a joghurttal alaposan összekeverjük (fokhagymát préseljük, de akár apróra is vághatjuk). A fűszeres joghurthoz adjuk a citromlevet és az uborkát. Ízlés szerint tehetünk bele kaprot is. Én nem szoktam, mert kevésbé szeretem a kaprot :)


2011. március 25., péntek

Bonbon kivi krémmel


Viszonylag diétás bonbonnak nevezném ezt, már amennyire a bonbont annak lehet nevezni :) Teljesen cukormentes verziót is tudunk készíteni belőle, ha a burokhoz beszerzünk megfelelő csokoládét.


Hozzávalók 12-15 darabhoz (bonbonformától függ):
150-200 g étcsokoládé a burokhoz
6 teáskanálnyi kivi püré (kb. 1/2 kivi), 1 teáskanálnyi méz, 12 teáskanálnyi tejpor
mogyorókrokant

A csokiburkot az itt leírtak alapján készítjük. Töltelékként ezúttal a fenti kivikrémet készítjük. A hozzávalókat alaposan összekeverjük és már meg is vagyunk, mehet a bonbonba. Mogyorót szórhatunk a bonbonra még dermedés előtt. 


Díjak

Már elég régóta tervezem megírni ezt a bejegyzést, de valahogy sose maradt időm rá. Nagyon köszönöm Mindenkinek, aki gondolt rám és elküldte nekem! Aranyosak vagytok nagyon!

Akiktől kaptam:
Emőke és Bence: BalhÉtterem
Csepei Cecilia: Sütik és torták
Ottis: Ottis főz - Terülj, terülj asztalkám!
Citromhab
Erika: Epercsók


És mivel már eléggé körbejárt ez a díj, küldöm minden bloggernek aki erre jár és még nem kapta meg!

2011. március 24., csütörtök

Meggylekváros macaron és Yoda


Ez a macaron az utolsó a hétvégi sütésből. Nem lesz annyira újdonság erejű, szintén céklaporral készült macaron. Tölteléknek ezúttal házi meggylekvárt használtam. Recept itt.


A töltelékekről annyit érdemes tudni, hogy a vajas krémes puhul meg legkésőbb. Amennyiben pudingot, mascarponet vagy lekvárt használunk az 1-2 órával később már fogyasztható a macaron. Vajast érdemes egy éjszakára hűtőbe tenni.


Amint látjátok Yoda is beférkőzött a macaronok közé, gondolom ő is megkívánta :)


T. sógornőm horgolta. Szerintem nagyon aranyos lett! Párom kapta, mert nagy Star Wars rajongó :)